САД: Двајца загинати во вооружен напад во трговски центар во Тексас

1 min read

ОСТИН (АА) – Две лица загинаа, а тројца се повредени во вооружен напад во трговски центар во градот Остин, во американската сојузна држава Тексас, пренесува Анадолу.

Градските служби за итна медицинска помош објавија соопштение во врска со вооружениот напад извршен во трговскиот центар.

Во соопштението се нагласува дека во вооружениот напад загинале 2 лица, додека 3 лица се повредени, од кои едно е во тешка состојба.

Полицијата преку платформата X соопшти дека сѐ уште не е фатен напаѓачот.

Исто така, полицијата упати апел до очевидците доколку имаат фотографија или снимка во врска со нападот да ја достават до полициските сили.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). .

Претходно

Арда се опоравува од повредата со асистенција од подмладокот на Модриќ (ВИДЕО)

Следно

КАЗИНО „ФЛАМИНГО“ ХОТЕЛ – ГЕВГЕЛИЈА СТАНА ГЕНЕРАЛЕН СПОНЗОР НА ФК „КОЖУФ“

Latest from Blog