Арда се опоравува од повредата со асистенција од подмладокот на Модриќ (ВИДЕО)

1 min read

Арда Ѓулер мораше да направи операција на коленото за да го санира проблемот со менискусот, а тоа го одложи неговото деби во првиот тим на Реал Мадрид.

Фудбалскиот бисер од Турција пристигна во летниот преоден рок и со својот потенцијал брзо привлече големо внимание, но за жал фановите на Реал ќе мора да почекаат за да го видат на терените.

Карло Анчелоти минатата седмица изјави дека Ѓулер може да се стави на располагање на тимот по репрезентативната пауза која следи, а сега пристигна потврда дека работи со полна пареа.

Талентираниот Турчин постојано објавува видеа од теретаната во Валдебебас, но на последниот тренинг добил специјална асистенција за време на вежбите.

Ѓулер го тагна Лука Модриќ на социјалните мрежи и долови како неговата мала ќерка му помага побрзо да се врати на терените.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Сончево и топло, температури од 11 до 34 степени

Следно

САД: Двајца загинати во вооружен напад во трговски центар во Тексас

Latest from Blog