Ретро слатки задоволства: Со што се засладуваа во поранешна Југославија?

1 min read

Повозрасните генерации со посебна носталгија се сеќаваат на култните југословенски брендови кои денес повеќе не може да се најдат на пазарот. 

Сега се останати само ретки фотографии кои враќаат спомени на некогаш не толку лесно достапните „слатки задоволства“!

Низ овој „југословенски времеплов“ ве враќаме на легендарните вкусови од осумдеседите и деведесетите години: 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ЦИА ги кани Русите да ја кодошат татковината

Следно

(ВИДЕО) Јаков Милатовиќ инаугуриран за претседател на Црна Гора

Latest from Blog