Реал Сосиедад се засили со Андре Силва

1 min read

Реал Сосиедад постигна договор со Лајпциг за едногодишна позајмица на Андре Силва. Клубот од Сан Себастијан потврди дека со играчот се договорени личните услови.

Андрес Силва на 20. годишна возраст дебитираше за Порто, две години подцна за 38.000.000 евра се пресели во Милан.

Сосиедад се договори за едногодишна позајмица со опција да го откупи договорот на Силва на крајот од сезоната. Силва во Сан Себастијан дојде да го замени Норвежанецот Александер Серлот кој реши кариерата да ја продолжи во Виљареал.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ќе го разбудат ли синдикалецот во Тејлор Свифт?

Следно

Пенс по обвинението за Трамп: „Нашата земја е поважна од еден човек“

Latest from Blog