Ќе го разбудат ли синдикалецот во Тејлор Свифт?

1 min read

Некои од врвните политичари во Калифорнија ја повикуваат Тејлор Свифт да ги одложи нејзините концерти во Лос Анџелес со што би покажала солидарност со штрајкот на хотелските работници. Јасно, со таков потег таа за срце би ги уапала нејзините посветени обожаватели, затресканите Свифтис.

Заменичката гувернер на Калифорнија, Елени Куналакис ја предводи листата од десетина калифорниски политички потписи со кои се сака да се изврши притисок врз музичката ѕвезда. 

До 9 август, Свифт треба да одржи 6 концерти на стадионот Инглвуд кои се комплетно распродадени. 

Во писмото до неа, политичарите ја потсетуваат Свифт дека хотелите во близина на местата на кои таа настапува ги дуплираат или триплираат цените за време на концертите а хотелските работници и натаму се платени со мали и недостоинствени пари.

Нормално, не им текнува тие да се откажат од платите и бенефициите.

ИЗВОР: off.net.mk

Претходно

Канада воведува задолжителни здравствени предупредувања на секоја цигара

Следно

Реал Сосиедад се засили со Андре Силва

Latest from Blog