Прва седница на новиот турски Кабинет

1 min read

АНКАРА (АА) – Турскиот претседателски Кабинет денеска го одржува првиот состанок со новите членови по претседателските избори одржани на 28 мај, јавува Анадолу.

Со седницата во Претседателскиот комплекс претседава турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Ердоган и новите членови на Кабинетот претходно го посетија „Аниткабир“, мавзолејот на основачот на Република Туркије, Мустафа Кемал Ататурк.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

СЕКОЈ ТЕАТАР СИ ИМА СВОЈ ТАЛЕ – НЕНАМЕТЛИВ, ВРЕДЕН, ДРУГАР, КАЖАА НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА АКТЕРОТ ТРАЈЧЕ ЃОРГИЕВ ВО МНТ

Следно

Над една милијарда евра од фондовите на ЕУ се потрошени за прием на украински бегалци

Latest from Blog