Пронајдено безживотното тело на 41-годишно лице од село Шишево

1 min read

рекламаНа 24.09.2023 во 12.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека М.А.(41) од с.Шишево, скопско, лице со здравствени проблеми, паднал од мост во селото во реката Треска.

По преземени мерки, полициски службеници од Полициското одделение Сарај, Полициската станица Ѓорче Петров и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го пронашле телото, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

реклама

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на семејството.

рекламаПретходно

Ердоган – Алиев: Неодамнешната победа на Азербејџан во Карабах е извор на гордост

Следно

Концерт на дувачкиот квинтет „Фил-Хармоник“

Latest from Blog