Приведен криминалец баран со потерница за двегодишна затворска казна    

1 min read

рекламаНа 27.08.2023 во 15.45 часот на улица ,,Панче Попоски“ во Гостивар, по потерница врз основа на судска наредба од Основен суд Гостивар, полициските службеници од СВР Тетово-ПС Гостивар го привеле Ф.З.(33) од Гостивар, кој бил баран за издржување на казна затвор во траење од 2 години. Ф.З. е спроведен во КПУ Затвор ,,Идризово“ во Скопје, за издржување на затворската казна

рекламаПретходно

Четворица мигранти загинаа при потонување на чамец близу грчки Лезбос

Следно

Кина ги укинува потребните тестирања за КОВИД-19 за патниците

Latest from Blog