Приведен 74-годишен маж кој натерал малолетници да извршат грабеж

1 min read

Вчера полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Чаир го лишиле од слобода Р.Б.(74) од Скопје.  

Како што информира МВР, тој се сомничи дека во текот на денот убедил тројца малолетници од Шуто Оризари да извршат разбојништво врз Ф.П. во нејзиниот дом, при што одзеле пари. Имено, тој со возило ги однел децата до куќата и им посочил како да го извршат делото. Откако го сториле делото парите ги поделиле, од кои дел се пронајдени и ќе бидат вратени на сопственичката.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Веб-страници на германската државна администрација цел на кибернапади

Следно

Србија подготвува закон со кој ќе забрани продажба на електронски цигари на малолетници

Latest from Blog