Прашај го градоначалникот: Стефковски објави нова алатка за комуникација со граѓаните

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски објави дека од денеска (24.01.2023), па секој нареден вторник од 18.00 до 20.00 часот, секој граѓанин ќе добие можност да постави прашање до него.

Денеска во 18.00 часот ќе го објави линкот под кој секој граѓанин ќе има можност да постави прашање, а целта на алатката е да го слушне секој проблем или мислење на граѓаните.

– Мојата водилка при кандидирањето за градоначалник на општина Гази Баба беше можноста да помагам на граѓаните и да се обидам да решам што повеќе проблеми. Општината, градоначалникот и администрацијата се сервис на граѓаните и постојат за граѓаните. Заедно со Вас, мои сограѓани ја градиме Гази Баба во модерна, урбанистички развиена и еколошка општина, информира Стефковски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

(ВИДЕО) Зимските туристички центри – жртви на долготрајните високи температури и суша во земјава

Следно

И БСП не успеа да состави влада: Бугарија ќе оди на нови парламентарни избори, петти во две години

Latest from Blog