Полициски службеник од Демир Капија осомничен за родосквернавење врз сопствениот син 

1 min read

рекламаДонесено е решение за мерка притвор за полициски службеник од Демир Капија осомничен за родосквернавење врз сопствениот син, информираа денеска од Основен суд Кавадарци.

– Постапувајќи по предлогот на ОЈО Кавадарци за постоење основано сомнение за сторено кривично дело родосквернавење врз сопствениот син кога бил на возраст од 17 години по чл. 194 ст. 1 од КЗ, а во согласност со чл. 165 ст. 1 т. 3 вв чл. 168 од ЗКП и чл. 162 вв чл. 69 ст. 4 од ЗКП, судијата на претходна постапка Лидија Ридова на ден 16.08.2023 донесе решение за определување мерка притвор во траење од 30 дена спрема лицето З.П. полициски службеник од Демир Капија на возраст од 50 години, соопштија од Судот. 

рекламаПретходно

Англија противник на Шпанија во финалето на Светското првенство за фудбалерки

Следно

Вечер што долго ќе се памети на „Охридско лето“ со светскиот виртуоз на уд Џозеф Тавадрос

Latest from Blog