Пинк: Мајката и сестрата на Коста Кецмановиќ фатени на граница со Македонија

1 min read

Српската телевизија „Пинк“ објави дека мајката и сестрата на убиецот Коста Кецмановиќ кој изврши масакар во училиштето „Владислав Рибникар“ се обиделе да ја напуштат државата.

Запрени се на граничниот премин „Прохор Пчински“, кон Македонија, пренесува „Пинк“.

Порталот „Макфакс“ ја проверува информацијата со домашните органи, за тоа, дали семејството Кецмановиќ се запрени на српска или македонска страна. Повеќе детали се очекуваат за подоцна.

Дека постои можност семејството Кецмановиќ да ја напушти Србија, алармираа српски безеднсносни експерти. Тие посочуваа и дека нивните животи се загрозени. Таткото на Коста е во затвор, додека детето убиец и натаму е на психијатрија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Говорот на омраза зема замав, институциите не реагираат – пораки од Парадата на гордоста

Следно

Петрушевски до Ковачевски: Да не биде како за Мерко, печатницата „Еврос комерц“ која ја посети, ги печатеше кутиите за цигари на Бајруш Сејдиу кои илегално беа продавани

Latest from Blog