Пендаровски го свика Советот за безбедност, седницата закажана за утре

1 min read

Советот за безбедност утре со почеток во 15 часот ќе одржи седница во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски.

На дневен ред на редовната седница на Советот за безбедност ќе биде безбедносната состојба во Република Северна Македонија и евро-атлантскиот регион.

-На седницата, покрај членовите на Советот за безбедност, ќе присуствуваат и директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу, директорот на Агенцијата за национална безбедност Зарко Милошевски и Началникот на Генералштабот на Армијата генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, информираат од Кабинетот на претседателот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Објавен француско-германскиот предлог за договор меѓу Косово и Србија

Следно

Учениците од второ одделение на почетокот на полугодието ќе добијат учебници по математика и општество

Latest from Blog