Пандов на Фејсбук: На 4 февруар јас и Патриотскиот институт на ВМРО ќе го браниме гробот на Гоце Делчев

1 min read

Слушам дека разни негатори и бугарски инсталации се спремаат да положат цвеќе на гробот на Гоце Делчев на 4 февруари. Јас и Патриотскиот институт на ВМРО ќе бидеме таму од раните утрински часови затоа што Гоце е Македонија, а Македонија е Гоце! Почитувајте го Гоце како Македонец роден во Македонија и никако поинаку! Се вели во Фејсбук статусот на Александар Пандов од ВМРО-ДПМНЕ.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ПРОДОЛЖУВААТ ПОТРЕСИТЕ ВО КРИПТО-СВЕТОТ: Genesis поднесе барање за банкрот

Следно

Пендаровски покровител на чествувањето на 100 годишнината од раѓањето на македонскиот поет Ацо Шопов

Latest from Blog