Падна договор, Мане му станува соиграч на Роналдо

1 min read

Садио Мане наскоро ќе биде промовиран во ново засилување на Ал Наср откако клубот од Саудиска Арабија постигна договор со Баерн Минхен, а се договори и со фудбалерот.

Ал Наср и Баерн Минхен постигнаа договор за трансфер на Мане.

Претходно беше постигнат и договор за личните услови на Мане, па тој треба да ги помине медицинските тестови и трансферот да биде комплетиран.

Ал Наср собра неколку ѕвезди во тимот, покрај Кристијано Роналдо, таму од ова лето играат и Фофана, Брозовиќ, Телес и сега ќе им се приклучи Мане.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Првпат по 20 години Сингапур егзекутира жена осудена на смртна казна

Следно

Чаир е опасна населба, вели пријател на избодениот Бугарин во Скопје

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета