Неочекуван пресврт: Брозовиќ останува без 100 милиони евра!?

1 min read

Ситуацијата со Марсело Брозовиќ и неговиот трансфер во Ал Наср е една од оние со најмногу пресверти до овој момент.

Откако вчера поголем број медиуми објавија дека се е завршено и Брозовиќ ќе стане најплатениот Хрват со договор од 100 милиони евра, сега се случил пресврт.

Интер и Ал Наср имаа договорена оштета од претходно која требаше да изнесува 23 милиони евра, меѓутоа сега од засега непознати причини, Саудијците на италијанскиот тим му понудиле 15 милиони, плус 13 како бонус, пренесува Џанлука Ди Марцио.

Ќе потсетиме, со споменатиот договор вреден 100 милиони евра, Брозовиќ би станал најплатениот Хрват во овој момент.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Украина тврди дека руските сили го намалуваат присуството во нуклеарната централа „Запорожје“

Следно

Францускиот врховен суд ја потврди забраната на носење хиџаб на натпревари

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета