Не прашувај колку треба да сe плати сè дур гинат Украинци

1 min read

Грем ова го изјавува за време на посетата на Киев, каде со Зеленски разговара за дополнително испраќање воена помош. Зборувајќи како со 3% од воениот буџет на САД уништиле половина од руската армија, Грем изјавува:

„Ова е најдобрата инвестиција за американската безбедност на сите времиња. Украина е фантастичен партнер – таков не сме имале уште од Черчил.“

Неговата критика за американското разузнавање е дека ја преценило силата на руската армија, кога зборувало дека Русија ќе може да ја освои Украина за 3 недели.

„Ова беше најголемото потценување на Украинците и преценување на руската армија од страна на нашето разузнавање. Јас самиот мислев дека руската армија е подобра отколку што е,“ порачал американскиот сенатор.

ИЗВОР: off.net.mk

Претходно

„Леди Магбет“ на Рисимкин вечерва на сцената на Театарот „Камплој“ во Верона

Следно

Израелската војска приведе 32 Палестинци во рации на Западниот Брег

Latest from Blog