Нагелсман покажа дека не е сѐ во парите – ги одби милионите на Арапите!

1 min read

Без разлика што многумина сметаа дека седнувањето на Јулијан Нагелсман на клупата на ПСЖ е веќе завршена работа, германскиот стратег неочекувано се повлече од преговорите и дефинитивно ги одби милионите кои му ги нудеа арапските газди на францускиот првак.

Двете страни синоќа не се договориле околу клучните детали, кои засега не ѝ се познати на јавноста. Ова значи дека „светците“ ќе мора да бараат нов предводник за ерата што следи во која Килијан Мбапе ќе биде единствената ѕвезда по заминувањето на Лионел Меси и најавениот крај на соработката со Нејмар.

Нагелсман, кој пред крајот на минатата сезона неочекувано доби отказ од Баерн Минехн, со ова покажа дека не е сѐ во парите, најавувајќи дека ќе чека понуда од „понормален“ проект каде што би можел да изгради добар тим без голем притисок, но и без разгалени и преплатени ѕвезди во составот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Украинската и руската армија водат жестока битка на патот кој води кон Мариупол

Следно

(ВИДЕО) Автомобил удри во пет лица на паркинг во близина на Загреб, тројца од нив се со тешки повреди

Latest from Blog