Над 100 нови паркинг места и нови улици во населбата „11 Октомври – згради“

1 min read

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски информира дека изградиле нови паркинзи кои се од исклучителна важност за жителите кои живеат во овој дел од општината, но ги реконструиравме и постоечките.

-Речиси за првпат после земјотресот, краците на ,,Ѓорѓи Сугаре” добија нов асфалт, како и крак на ,,Михаил Чаков”, а ги реконструиравме и дел од сервисните улички. Во овој зафат, не изостана ниту грижата за уредувањето на урбаниот лик и затоа ги реконструиравме и пристапните рампи до влезовите и изградивме пешачки патеки.

Продолжуваме со силно темпо, решаваме децениски проблеми и работиме на места каде што никој во минатото не интервенирал, информира Ѓорѓиевски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Најмалку шест цивили загинаа во самоубиствен напад во главниот град на Авганистан

Следно

Маската повеќе не е задолжителна во превозните средства во Грција

Latest from Blog