МВР со детали за верижниот судир во Аеродром

1 min read

Утрово се случила сообраќајна незгода во скопски Аеродром во која учествувале четири возила.

-На 31.03.2023 во 07.30 часот на бул. „Србија“ настанала сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Сузуки Витара“ со скопски регистарски ознаки управувано од Г.К., ПМВ „Рено Меган“ со скопски регистарски ознаки управувано од В.С., ПМВ „Пежо 208“ со скопски регистарски ознаки управувано од Д.П. и ПМВ „Дачија Логи“ со скопски регистарски ознаки управувано од Х.А, информираат од МВР.

Од незгодата причинета е материјална штета.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Уапсен сообраќаен инспектор за железничката несреќа во Грција

Следно

Секојдневно сме сведоци на покачувања во другите сектори, освен секторот култура кој останува на маргините, протест на вработените во Министерството за култура

Latest from Blog