Монако понуди 22 милиони евра за Закарија, Јувентус сака 25 милиони

1 min read

Монако работи на трансферот на Денис Закарија.

Според Фабрицио Романо, францускиот клуб на Јувентус му понудил 22 милиони евра, вклучувајќи бонуси за трансферот на фудбалерот од средниот ред.

„Бјанконерите“ сакаат да добијат 25 милиони евра од продажба на играчот. Двете страни се блиску до постигнување договор.

Швајцарскиот фудбалер за врска минатата сезона забележа седум настапи во Премиер лигата за Челзи како позајмен играч.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Објавени фотографии сведочат за страотноста и обемот на сообраќајката кај Росоман, во која загинаа две лица

Следно

Затвореници од Идризово се заканувале на мајка дека ќе и го нападнат синот доколку не им даде пари!

Latest from Blog