Министерот Спасовски во работна посета на Подгорица

1 min read

рекламаМинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе биде во  работна посета на Подгорица, Црна Гора.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, Спасовски ќе оствари билатерална средба со министерот за внатрешни работи на Црна Гора, Филип Аџиќ, како и со министерот без ресор Зоран Миљаниќ. 

рекламаПретходно

Ако Салах, сепак, прифати да оди во С. Арабија, тогаш ќе биде подобро платен од Роналдо

Следно

Генерал Марк Мили: САД нема да го напуштат Блискиот Исток

Latest from Blog