Милан се откажа од Заниоло

1 min read

Италијанскиот фудбалски клуб Милан е на добар пат да ја ангажира ѕвездата на Рома, Николо Заниоло. Сепак, работите многу брзо се свртеа и сега италијанскиот репрезентативец е многу далеку од Сан Сиро.

Милан ги договори личните услови со Заниола и се чинеше дека одењето на Сан Сиро е завршена работа. Сепак, само 48 часа по таа вест дојде веста, пренесена од многу сигурниот Џанлука ди Марцио, дека Милан се откажал од Заниоло.

Иако се шпекулираше дека Њукасл може да ја расипе зделката на Милан, но сепак тоа е Бормаут. Англискиот фудбалски клуб е подготвен да искешира 30 милиони евра со бонуси.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Лидер: Време е да почне дебата за забрана на Левица

Следно

МААЕ: Експлозии во близина на нуклеарната централа Запорожје

Latest from Blog