Мерцедес ја пронајде замената за Хамилтон!?

1 min read

Луис Хамилтон од 2025 година нема повеќе да вози за Мерцедес, па поради тоа екипата тргна во активна потрага по негова замена и очигледно веќе избрала човек кој може да вози на негово место.

Фернандо Алонсо не почнал преговори со Астон Мартин затоа што се очекува од 2025 година да вози за Мерцедес и да биде замена за Хамилтон, кој се сели во Ферари.

Алонсо има договор со Астон Мартин до крајот на сезоната, по што ќе биде слободен агент, а токму тоа сака да го искористи Мерцедес.

Извор: kurir.mk

Претходно

Пендаровски бара Собранието да донесе одлука за важење на возачките дозволи

Следно

Катар ослободи осум Индијци, откако претходно им беа укинати смртните казни

Latest from Blog