Мбапе се врати во тимот, ќе игра против Тулуз

1 min read

Килијан Мбапе е вклучен во тимот на Пари Сен Жермен за дуелот со Тулуз, кој на програмата е утре.

Францускиот репрезентативец не беше дел од првиот тим за дуелот со Лориен бидејќи беше во конфликт со раководството.

Сега се потврдуваат тврдењата дека двете страни нашле заеднички јазик и Мбапе е вратен во тимот, а Луис Енрике потврди дека е во добра форма.

„Килијан е совршен од тоа што го видов на тренинг. Има огромна желба за игра и влегува со позитивен став во мечот. Тој е првокласен фудбалер и среќен сум што го имам во тимот“, изјави Енрике.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ковачевски: Нема да потклекнеме пред блокадата, продолжуваме до обезбедување двотретинско мнозинство

Следно

Ден на Армијата – највисокото признание не се медалите, туку довербата од граѓаните

Latest from Blog