Манчестер јунајтед сè уште чека понуди за Мегваер

1 min read

Хари Мегваер сака да остане во Манчестер јунајтед. Откако беше спречен трансфер од 30 милиони фунти во Вест Хем, дефанзивецот има намера да остане на „Олд Трафорд“, објави „ESPN“.

Манчестер јунајтед останува отворен за понуди за Мегваер, но менаџерот Ерик тен Хаг му рекол на играчот дека има простор за него во тимот.

Дефинитивно, трансферот на Мегваер во Вест Хем е отфрлен. И во Манчестер јунајтед веруваат дека е доцна да излезат на пазарот за да бараат замена за дефанзивецот.

До минатата сезона капитенот на Манчестер јунајтед, требаше да се пресели во Вест Хем, откако двата клуба се договорија за трансферот. Сепак проблеми направи самиот играч кој побара голема оштета со објаснување дека во новата средина ќе има значително помала плата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Обвинувањата продолжуваат меѓу Сали и Меџити – МЗ размислува да поведе постапка против поранешниот министер на АА

Следно

Стојановски: Ако не ни се исплати јулската плата, вработените од ЈСП в петок повторно на протести

Latest from Blog

Костадиновска-Стојчевска: Буџетот за филм ниту е скратен ниту е допрен со ребалансот – имаат доволно средства за обврските, директорот да направи планови за исплати

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, одговарајќи на новинарско прашање информираше дека утрово имала средба со филмските