Македонски државјанин пронајден починат во Бујановац

1 min read

Од страна на соодветна екипа извршен е увид при што е констатирано дека „нема траги кои покажуваат дека смртта е предизвикана од насилство“

Безживотно тело на македонски државјанин е пронајдено во изнајмен стан во Бујановац, Србија, потврдуваат од Вишото јавно обвинителство од Врање.

Според албанските медиуми станува збор за 30-годишен скопјанец.

„Полицијата во Бујановац го известила Вишото јавно обвинителство Врање дека во Бујановац е пронајдено безживотно тело. По извршениот увид од страна на увидна екипа на Полициска станица Бујановац, во присуство на судски вештак, констатирано е дека се работи за А.Р.(30) од Скопје“,

информираат од обвинителството.

Од страна на соодветна екипа извршен е увид при што е констатирано дека „нема траги кои покажуваат дека смртта е предизвикана од насилство“.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Јувентус го очекува жестока казна

Следно

Нема да се праќаат „леопарди“ во Украина, но ќе се праќа друго оружје

Latest from Blog