Лажни дојави за поставени бомби на аеродромот во Атина и во неколку атински болници

1 min read

Лажни биле дојавите за поставени бомби на атинскиот аеродром и во шест болници во Атина, објави грчката новинска агениција АНА-МПА.

Рано утрово биле испратени мејловите до аеродромот и шесте болници, пишувало дека се поставени бомби, по што полицијата веднаш извршила проверка, но не било пронајдено ништо сомнително.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Тренчевска: Ги вклучуваме и мајката и таткото во грижата за децата

Следно

Во ПСЖ се уверени дека Меси ќе остане, сакаат договор 1+1

Latest from Blog