Во ПСЖ се уверени дека Меси ќе остане, сакаат договор 1+1

1 min read

Пари Сен-Жермен и Лионел Меси работат на продолжување на договорот. Според новинарот на „CBS Sports“, Бен Џејкобс, парижаните се уверени дека напаѓачот ќе потпише нов договор.

ПСЖ би претпочитал договор 1+1 со Меси. Сега страните разговараат за деталите од новиот договор.

Парискиот клуб одамна имаше цел да го обнови договорот со Меси на почетокот на 2023 година. Сепак, нема врска меѓу текот на преговорите и затворањето на преодниот рок, па клубот нема јасен рок кога треба да биде потпишан нов договор.

Триесет и петгодишниот напаѓач има 13 гола и 14 асистенции во 21 натпревар за ПСЖ оваа сезона во сите натпреварувања.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Лажни дојави за поставени бомби на аеродромот во Атина и во неколку атински болници

Следно

Град Скопје до 2025 година ќе набави 250 еко-автобуси

Latest from Blog