КИЛОМЕТАРСКИ КОЛОНИ: На „Богородица“ се чека час и половина, на „Дојран“ околу еден час

1 min read

На граничниот премин „Богородица“ за излез од земјава се чека час и половина, а на граничниот премин „Дојран“ околу еден час, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од земјава.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТО+ВИДЕО) Силно невреме со пороен дожд и град ги зафати Берово и Пехчево

Следно

САД домаќин на Светското клупско првенство во 2025

Latest from Blog