(ФОТО+ВИДЕО) Силно невреме со пороен дожд и град ги зафати Берово и Пехчево

1 min read

Невреме проследено со грмежи, пороен дожд и врнежи од град денес ги зафати Берово и Пехчево.

Поради големината на врнежите од град, жители јавуваат за оштетени автомобили и забележлива голема количина на вода низ градските улици.

Во соседната општина Пехчево истотака забележани се поројни дождови поради што регистрирана е обилна количина вода по улиците.

Поради електричното празнење, надлежните апелираа без потреба да не се излегува од домовите за времетреање на невремето.

Делчево.365.мк на Фејсбук објави фотографии и видеа од невремето.

Силно невреме проследено со интензивни врнежи од дожд и град околу пладне го зафатија Охрид и околината. На моменти, градот беше со големина на орев, што ќе предизвика штети, особено на овошките и посевите.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Саудиска Арабија за аџилак прими 1,2 милиони аџии

Следно

КИЛОМЕТАРСКИ КОЛОНИ: На „Богородица“ се чека час и половина, на „Дојран“ околу еден час

Latest from Blog