Јунајтед во септември ќе одлучува за иднината на Гринвуд

1 min read

Стана познато кога Манчестер јунајтед ќе ја објави одлуката за иднината на напаѓачот Мејсон Гринвуд, објави „The Athletic“.

Раководството на тимот од „Олд Трафорд“ планирало да одлучи за иднината на 21-годишниот Англичанец пред почетокот на сезоната 2023/24, но на крајот одлуката била одложена до септемвриската пауза за меѓународни натпревари.

Последен пат Гринвуд излезе на терен на почетокот на 2022 година, а набргу потоа беше приведен под обвинение за силување и насилство врз неговата девојка.

На 2 февруари 2023 година, се дозна дека тамошната полиција го затворила случајот по обвинението на фудбалерот, но тој не се вратил во Манчестер јунајтед, бидејќи клубот започнал внатрешна истрага за ситуацијата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Конго-кримска треска: Ветеринари и епидемиолози го проверуваат теренот на Вардар каде што рибарел заразениот велешанец

Следно

Пациент од Велес хоспитализиран – трет случај на конго кримска хеморагична треска

Latest from Blog