Истрага против осомничен дилер на марихуана од Скопје

1 min read

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка за „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, против 25-годишник од Скопје, кај кого биле пронајдени 156,77 грама наркотична дрога – марихуана и две рачно изработени цигари со мешавина од марихуана и тутун.

Како што информираат денеска од Министерството за внатрешни работи, при претресот била пронајдена и одземена и дигитална вага со траги од марихуана и кокаин.

Јавниот обвинител до судијата на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје доставил предлог за определување мерка притвор, бидејќи постојат околности кои укажуваат на опасност од бегство, можност да го повтори делото или да влијае врз сведоци.​​

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Десетмина приведени во Шпанија поради ограбување на украинските бегалци

Следно

Белоруските власти го осудија на 10 години затвор добитникот на Нобелова награда за мир

Latest from Blog