Интер му нуди договор на Смолинг до 2025 година

1 min read

На дефанзивецот на Рома, Крис Смолинг, му е понуден договор од Интер.

Италијанскиот новинар Николо Шира објави дека „нероаѕурите“ сакаат да потпишат договор со 33-годишниот Англичанец до крајот на сезоната 2025 година со плата од 3,5 милиони евра годишно. Трансферот се планира да се реализира на лето, кога актуелниот договор на играчот со Рома истекува.

Претходно беше објавено дека Јувентус е заинтересиран за Смолинг.

Оваа сезона дефанзивецот одигра 24 натпревари за римскиот клуб во сите натпреварувања и постигна три гола.

Вредноста на Смолинг според „Transfermarkt“ е осум милиони евра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Стефковски: ЈКП „Гази Баба“ се грижи за животната средина и јавната хигиена

Следно

(ФОТО) „ЕУ да ги прекине преговорите со С Македонија“, побараа демонстранти на протестот во Софија за нападот на охриѓанецот

Latest from Blog