Стефковски: ЈКП „Гази Баба“ се грижи за животната средина и јавната хигиена

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски објави на неговиот профил дека ЈКП „Гази Баба 2007“ постојано презема и реализира активности за заштита на животната средина.

– ЈКП „Гази Баба 2007“ постојано превзема и реализира активности за заштита на животната средина и комуналната хигиена во општината. Апелирам до граѓаните заеднички да соработуваме во насока на заштита на животната средина, информира Стефковски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Проблемите на македонско национално малцинство во Албанија тема на средбата Николоски-Ѓурѓај

Следно

Интер му нуди договор на Смолинг до 2025 година

Latest from Blog