Фото: ФК Вардар со кучиња од ЈП Лајка

1 min read

На почетокот на натпреварот со кучињата кои се уште си го бараат својот дом продефилираа фудбалерите од ФК Вардар, а со слоганот „Вдоми куче од ЈП Лајка“ излегоа на терен фудбалерите од ФК Ѓорче Перов. 

На овој начин фудбалерите денеска помогнаа во подигнувањето на свеста за вдомување на куче, наспорти купување!

Им ја честитаме првата победа за оваа сезона на ФК Вардар, по се изгледа кучињата носат среќа, а се надеваме дека баш токму тие ќе им донесат среќа на кученцата и дека сите ќе се водмат!

Тимот на ЈП Лајка заедно со кучињата уживаше во натпреварот, а овој настан помогна за социјализација на кучињата.

ЛАЈКА ГРИЗЕ ЗА ВАРДАР!

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Битиќи и Деспотовски во Франкфурт на потпис на договор за инвестиција на БМЗ во Северна Македонија 

Следно

Приведени седум лица во Велес кај кои била пронајдена дрога

Latest from Blog