Ердоган: „Во рок од една година ќе ги изградиме и ќе им ги предадеме новите домови на нашите граѓани“

1 min read

КАХРАМАНМАРАШ (АА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган порача дека во рок од една година ќе се изградат новите домови и ќе им се предадат на граѓаните кои ги изгубија своите домови во земјотресите. 

„Земјотресот можеби ги уништи нашите домови и ни нанесе болка, но оваа катастрофа нема да ја одземе нашата волја за успех, одлучноста да го оствариме „Векот на Туркије““, нагласи Ердоган.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

УЕФА отвори истрага против Барселона за потплатените судии

Следно

Караѓоз: „Унијата на новински агенции на Балканот и Југоисточна Европа помага во зближување на Балканот“

Latest from Blog