УЕФА отвори истрага против Барселона за потплатените судии

1 min read

Новинарот Фабрицио Романо објави дека инспектори на УЕФА ќе спроведат истрага за евентуално кршење на правилата од страна на Барселона, по скандалот со Негреира.

Негреира добивал милиони евра од Барселона во изминатите години, па многумина се сомневаат дека каталонскиот гигант така ги поткупувал судиите.

УЕФА реши да спроведе истрага за целиот случај, по кој ќе биде познато каква казна ќе добие Барселона, ако е виновна.

Една од можните казни е исклучување од европските натпреварувања за следната сезона, а УЕФА наводно има доволно аргументи за да ја почне истрагата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Кралот на криптовалутите уапсен во Црна Гора, украл милијарди долари

Следно

Ердоган: „Во рок од една година ќе ги изградиме и ќе им ги предадеме новите домови на нашите граѓани“

Latest from Blog