Емотивно: Голманот на ПСЖ ги победи најлошите прогнози: Излезе од болница по 82 дена борба за живот! (ФОТО)

1 min read

Шпанскиот голман Серхио Рико ја напушти болницата во Севилја по два и пол месеци од тешката трагедија кога беше удрен од коњ. Се бореше за живот, дури беше на интензивна нега и во кома поради повреда на мозокот, но успеа да го добие најважниот меч.

-Ова е сон, фала богу што излегов – биле првите зборови на Рико по излегувањето од болница во друштво на сопругата Алба, како што пренесува Марка. Шпанскиот голман вели дека се чувствува добро, но ќе му треба уште неколку месеци одмор и не е познато кога би можеле да го видиме назад на теренот. Рико има договор со ПСЖ до летото 2024 година. На „Паркот на принцовите“ пристигна во 2019 година, а претходно бранеше за Севиља, Фулам и Мајорка. Тој успеа да дебитира за шпанската репрезентација.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

САД дадоа зелено светло за трансфер на холандски авиони Ф-16 за Украина

Следно

Преписки меѓу јавното обвинителство и ИРЛ – ОЈО: Германското вештачење постојано беше дел од доказите

Latest from Blog