Двајца мажи се степале во Илинден

1 min read

Минатата ноќ се степале двајца мажи во скопската населба Илинден.

– Утрово во 01:30 часот во СВР Скопје, В.А.(37) од Скопје пријавил дека на 28.02.2023 околу 22:10 часот во населбата Илинден бил физички нападнат од Г.И.(59) од Скопје, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Русија: Спречени напади со беспилотни летала на Крим

Следно

Грчкиот министер за транспорт поднесе оставка: Не може да продолжиме како ништо да не се случило

Latest from Blog

Спасовски на селекција на кандидати за полициски службеник во Центар за обука Идризово: Сериозен пристап во продуцирање професионални полициски службеници

реклама Денеска (30.09.2023), министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководствата на Министерството