Два натпревара суспензија за Чави и Рафиња

1 min read

Тренерот на Барселона, Чави кој доби црвен картон на натпреварот од 1. коло на Ла Лига против Хетафе (0:0) поради расправии со судиите доби суспензија на два натпревара. Тренерот избегна дополнителна дисквалификација поради тоа што остана во подтрибинскиот тунел по исклучувањето.

Чави избегна казна и поради коментарите по натпреварот за судискиот тим на Цезар Сото Градо. Главниот тренер на „Барселона“ ја нарече работата на судиите „апсолутна срамота“.

Два меча суспендиран е и крилниот напаѓач на Барса, Рафиња, кој доби директен црвен картон поради ударот со лакт на дефанзивецот Гастон Алварез во слепоочницата.

Чави и Рафиња поради суспензиите ќе ги пропуштат натпреварите против Кадиз и Виљареал.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ПОЧИНА МУЗИЧАРОТ ИЛМИ МУСТАФОВ, ТРИ МЕСЕЦИ ПО СМРТТА НА ТАТКО МУ ФЕРУС

Следно

Обвинувањата продолжуваат меѓу Сали и Меџити – МЗ размислува да поведе постапка против поранешниот министер на АА

Latest from Blog