Денот на независноста, 8 Септември, неработен ден за сите граѓани

1 min read

реклама Министерството за труд и социјална политика соопшти дека, согласно со Законот за празниците на РМ, 8 Септември 2023 година (петок), Денот на независноста, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија. 

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните им го честита Денот на независноста. 

рекламаПретходно

Холанѓаните блокираа 500 влезници за дуелот против Грција во евроквалификациите

Следно

Германците бараат инфраструктура па да инвестираат: „Во Македонија животот е подобар отколку во Франкфурт“

Latest from Blog