Демант од Т.А. Рапсоди Травел

1 min read

рекламаЈавно извинување до ТА Rapsody Travel кој ја демантираше веста поврзана со изчезнатите патници на островот Крф – Кавос , која беше објавена , а пренесена од сите портали дека како организатор на патувањето се јавува T.A Rapsody travel.

„Би сакале да ја демантираме веста поради неточните информации кои беа пренесени во јавноста каде се спомена името на агенцијата во несоодветна конотација и непотрвдени информации , а со цел нарушување на угледот и интегритетот на фирмата. Дестинацијата Кавос, воопшто не е на палетата на понуди од дестинации и дека споменатата дестинација е од редот на други туристички агенции со кои Т.A Rapsody travel нема никаква поврзаност. Упатувам апел до сите патници на Т.A Rapsody travel да не ја земаат во предвид објавената вест и до сите медиуми истата оваа вест да ја тргнат од своите портали и да се сподели точната информација со која агенција патувале децата (да се наведе точното име на агенцијата поради потврдување на веродостојноста на информацијата)“, стои во демантот на ТА Рапсоди Травел.

рекламаПретходно

Трио „Аура“ вечерва со концерт на „Охридско лето“

Следно

Диего Коста се сели во бразилски Ботафого

Latest from Blog