Делови од Скопје денеска без струја

1 min read

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, без електрична енергија денеска ќе останат:

-Од 08:00 до 11:00 часот, корисниците од делови од улиците: Лазар Танев и Битпазарска. (Општина Чаир)

–  Од 09:00 до 14:30 часот, корисниците од дел од с. Мирковци (Општина Чучер Сандево).

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Украина: Како резултат на руската агресија загинаа 499 деца

Следно

Јапонија ќе почне со испуштање на прочистена радиоактивна вода од Фукушима кон крајот на месецот

Latest from Blog