Скопјанец повреден со огнено оружје

На 22.10.2021 во 00.06 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди во ногата од огнено оружје бил донесен Б.И.(27) од

Пожар во куќа во скопско

На 21.10.2021 во 22.48 часот во СВР Скопје било пријавено дека на влез во с.Бадар, скопско, настанал пожар во викенд куќа, во која подолго време никој не престојувал.
Пожарот бил изгаснат од Противпожарната

Реконструиран крак на улица „Драгиша Мишовиќ” во Карпош 3

Општина Карпош заврши со реконструкција на кракот на улицата „Драгиша Мишовиќ“, во населбата Карпош 3 (пред градинката „Орце Николов“).
Од ова скопска општина информираат дека станува збор за обнова на коловоз од 80

Шилегов: Асфалтирање на булеварот „Киро Глигоров“ од мостот Близнак до крстосницата со „Перо Наков“

Скопје го менува својот лик. Скопје стана град кој ги поврзува своите граѓани. Булеварот „Киро Глигоров“ е еден од симболите на тоа поврзување, изјави денеска актуелниот градоначалник на Скопје и кандидатот на

Мајка не ја почитувала изолацијата на ќерката, ќе добие кривична пријава

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице кое сторило кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206

Ограбен маж на Камениот мост во Скопје

Полициски службеници вчера го приведоа А.Ќ.(23) од Скопје, фатен по извршено кривично дело „кражба“, соопшти МВР
А.Ќ. го извршил делото околу 16.55 часот на скопскиот Камен мост, при што од оштетениот О.К.(30) одзел

Нова градинка и зелено училиште веќе следната година – што вети Муцунски за Аеродром за 2022

Подобри услови во образовните институции, сообраќајни инфраструктурни проекти, мултифункционален општински центар, но и прво зелено училиште во Аеродром – ова го предвидува програмата на новоизбраниот градоначалник на најголемата скопска општина Тимчо Муцунски.
 Како