Физичка пресметка помеѓу скопјани и кавадарчани, приведени десет лица

Министерството за внатрешни работи информира дека денес во Полициската станица Кавадарци биле приведени десет лица, поради тоа што во 01.30 часот на ул.„Илинденска“ во Кавадарци учествувале во физичка пресметка, која настанала помеѓу

Трагедија на Козјак: Маж почина по превртување на чамец

Вчера во 17.40 часот во Полициската станица Македонски Брод, А.Д., пријавил дека, додека со чамец ловеле риба на езерото Козјак заедно со Б.Л.(55) од с.Пополжани, кичевско, чамецот се превртел.
Според пријавеното, А.Д. останал

Трајаноски: Кампањите ќе играат најголема улога во одлуките на скопјани на денот на изборите, а не анкетите и аналитичарите

Во колумната за „Слободен Печат“ со наслов „Локалните избори во Скопје: Анкети, аналитичари и кампањи“, аналитичарот Жарко Трајаноски укажува дека поука од минатите локални избори за градот Скопје е дека не може

Приведен крадец од Скопје, фатен при извршување тешка кражба во аптека

Ноќва (26.09.2021) во 00.15 часот на ул.„11 Октомври“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода А.Х.(25) од Скопје, кој бил затекнат од полициски службеници при извршување „тешка

Рејтинг: Најголемиот дел од Скопјани сметаат дека урбанизмот е најсериозен проблем во градот

Во рамки на редовните истражувања за потребите на Град Скопје, Агенција Рејтинг спроведе анекта за задоволството на граѓаните од работата на градската власт.
Граѓаните на Скопје како најголем проблем го посочуваат урбанистичкото планирање

Анкета на Рејтинг: Повеќе од половина од жителите на Скопје сметаат дека состојбата во градот е подобрена во последните 4 години

Граѓаните на Скопје како најголем проблем го посочуваат урбанистичкото планирање и уредување на градот, а како најголем успех пак на градот во изминатите четири години го сметаат вложувањето во инфраструктурата, реконструкцијата на

152 сообраќајни прекршоци во Скопје, 63 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 152 мерки, меѓу кои за возење

Скопјанец држел во заложништво девојка бидејќи не сакала да бидат во врска

На 24.09.2021 полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.Ѓ.(22) од Скопје, постапувајќи по пријава на 25-годишна жителка на Скопје, според која Н.Ѓ., со кого од претходно се познавале, во

Рејтинг: 46,3% од граѓаните се задоволни од работата на градоначалникот Шилегов

Во рамки на редовните истражувања за потребите на Град Скопје, Агенција Рејтинг спроведе анекта за задоволството на граѓаните од работата на градската власт. Во рамки на истражувањето се мереше довербата на граѓаните

„Како мене нема во Македонија и Европа“ – Данела Арсовска се испофали на првата прес конференција

„Независната“ кандидатка Данела Арсовска, поддржана од партиската коалиција ВМРО-ДПМНЕ-АА-АЛТЕРНАТИВА, се испофали себеси на првата прес-конференција по потпишувањето на кодексот за фер избори во Советот на Град Скопје.
На новинарско прашање дали се занимава