Нема повеќе хартиени картички: Паркингот кај Градска болница доби надградба на системот

ЈП „Градски паркинг“ – Скопје изврши надградба и модификација на постоечкиот систем за наплата на јавното паркиралиште „Градска Болница“. Со новиот начин на наплата за услугата се изврши замена на хартиените бар

Арсовска: Пожарникарите се хероите на нашиот град

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска одржа работен состанок со претседателот на Синдикатот на пожарникарите, Тони Бошковски и генералниот секретар на Независниот синдикат на пожарникарите на Македонија Боби Вељаноски. На истиот

Сообраќајна несреќа вечерва во Скопје: Млада девојка со „Порше Кајен“ излета од патот кај Визбегово

„Порше Кајен“ управуван од млада девојка, доцна вечерва излета од патот кај скопската населба Визбегово. Сообраќајна несреќа се случи на улицата „Качанички пат“ во правец од Скопје кон скопската обиколница.  На местото на

Стефковски со амбасадорот на Словенија закројуваше лозница

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски заедно со амбасадорот на Словенија во Република Македонија, Милан Предан во рамки на Земјоделскиот институт учествуваа на закројување на лозницата по повод Св. Трифун. За

(ФОТО) Обид за хуманост на некоја наша длабоко потресена сограѓанка

На плоштадот „Македонија“ во Скопје изминатите дена се собираа донации за настраданите во Турција и Сирија по силните земјотреси, но волонтерите се револтирани поради тоа какви донации добиле од дел од граѓаните.

Град Скопје велат дека не се надлежни за Скопско Кале каде е оштетен потпорен ѕид

Од Град Скопје се огласија по повод одржувањето на Скопско Кале, каде како што соопштија од општина Центар, е оштетен потпорен ѕид.  -Во врска со половичната информација, а во врска со надлежностите за

Со „Саем на домашно вино“ и закројување на виновата лоза одбележан празникот на лозарите во општина Илинден

Традиционално со закројување виновата лоза во дворот на црквата „Свети Трифун“ во населеното место Ајватовци, Општина Илинден го одбележа Празникот на лозарите. Како што соопшти Општина Илинден, празнувањето на православниот празник Свети