Приведени насилници кои нападнале 39-годишник во Кисела Вода

Полициски службеници од Единица за насилен криминал – Одделение за насилен криминал вчера ги лишиле од слобода Е.Ф. и И.Т. -Постапувајќи по пријава од Ф.Џ.(39), косовски државјанин, според која на 11.02.2023 во

Бутел доби ново детско игралиште во училиштето „Св. Климент Охридски“

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски објави дека продолжуваат со инвестициите во општинските основни училишта. Бутел 1 доби ново детско игралиште во дворот на основното училиште „Св. Климент Охридски“ кое се простира

(Видео) Волонтерите револтирани: Искинати гаќи се оставаат на плоштад

На плоштадот „Македонија“ во Скопје се собираат донации за настраданите во Турција и Сирија по силните земјотреси, но волонтерите се револтирани поради тоа какви донации добиле од дел од граѓаните. – Во

Бутел добива нова градинка: Костовски беше на увид на градежните активности

Општина Бутел добива нова градинка која се гради во дворот на ООУ „Св. Климент Охридски“, а во моментов изградбата напредува со одлична динамика и градежните активности се одвиваат според предвиденото. Вкупната површина

Инстаграм фото: Напредува изградбата на телекомуникациската кула на Водно

Напредува изградбата на телекомуникациската кула на Водно во Скопје, која Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) почна да ја гради во 2013. Во моментов, на терен градежните работи се интензивирани. Во средина целосно

Во Маџир Маало се предвидува изградба на 48 хотели и 50 згради, новиот ДУП е готов, се чека усвојување од Советот на општина Центар

Во скопско Маџир Маало ќе можат да се градат 48 хотели, 50-тина згради и два деловни објекти, предвидува новиот Детален урбанистички план Градска четврт И 05 – Маџир Маало 2. Во планот

Скопје повторно меѓу најзагадените градови во светот, дури 4 града од Балканот во топ 10

Сараево од утринава е број еден во светот по загаденост на воздухот – податоци на веб-страницата IQAir, по мерењата во 10:33 часот. На табелата во живо – индексот на загаденост на воздухот во