Шакира и Пике ги договориле деталите за привремено старателство над нивните синови

Според странските медиуми, Шакира и Пике постигнале привремен договор околу старателството над нивните синови Саша (7) и Милан (9). Децата половина месец би го поминале со фудбалерот во Барселона, а половина месец

ФОТО | Лила: Кај свадбата најмногу сакам да не е моја

Познатата водителката и инфлуенсерка, Лила Стојановска на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Храна, прекрасни дестинации, модни комбинации како и прекрасни моменти поминати со пријателите и семејството.
Лила веќе 11

Анџелина Џоли и Бред Пит се во „војна“ веќе шест години: Таа нема да се откаже додека не пораснат децата

Совршен пример дека по љубовна разделба не е воопшто лесно да останете во добар и пријателски однос со веќе поранешниот партнер се Анџелина Џоли и Бред Пит. Ниту за доброто на децата,

Застрашувачко откритие на научниците: Како глобалното затоплување влијае на ширењето на заразни болести

Последиците од климатските промени, како што се поплавите, топлотните бранови и сушите, ја влошија ситуацијата кога станува збор за ширење на повеќе од половина од познатите заразни болести кои ги напаѓаат луѓето,

Џон Леџенд и Канје Вест порано беа блиски пријатели: Политиката ги раздели

Нивниот однос значително се променил кога сфатиле дека некои од нивните ставови „не се во хармонија“, како што објасни популарниот музичар. За нивното поранешно пријателство дополнително говори и фактот што Џон пееше

Професионален готвач открива каква храна никогаш не би порачал за достава во ресторан

Еден професионален готвач откри што никогаш не би нарачал за достава од ресторан, пренесува „Инсајдер“.
Помфрит
Помфрит / Фото: Unsplash / Joyce Panda
Помфритот најдобро е да се јаде веднаш откако ќе се извади од

Тајна венчавка: Рита Ора се омажи за 15 години постариот режисер Таика Ваитити

Токму како што се очекуваше, пејачката Рита Ора (31) и нејзиниот 15 години постар свршеник Таика Ваитити се венчаа на интимна церемонија во Лондон, опкружени со блиски пријатели и семејството.
Рита Ора пред

Индиски омлет со зеленчук и кари

Индиската кујна е неверојатен спој на различни вкусови и магични зачини. Вегетаријанскиот и веганскиот начин на исхрана преовладува, а притоа Индијците веруваат дека тој тип на исхрана ја зголемува виталноста и енергијата

Почина јапонскиот моден дизајнер Исеј Мијаке

Јапонскиот моден дизајнер Исеј Мијаке, основач на истоимената модна куќа, почина на 84-годишна возраст, пренесуваат странските медиуми.

„Тој почина вечерта на 5 август“, соопштија од неговата канцеларија во Токио, без да даде повеќе

На режисерот Ларс фон Трир му била дијагностицирана Паркинсонова болест

Култниот дански режисер Ларс фон Трир боледува од Паркинсонова болест, објави неговата продукциска куќа во понеделникот, пренесуваат странските медиуми.

„Ларс се чувствува добро и се лекува поради симптомите“, пишува Зентропа во соопштението.

На иницијативата