Посен вегански рецепт на Стефанија Несторовска: Полнет сладок компир со таан дресинг

Ако никогаш не сте слушнале за слатки компири, а уште помалку сте ги пробале, сте пропуштиле многу добра и здрава намирница.
Богат е со јаглехидрати, влакна, витамини од групата Б, витамин Ц и

ФОТО | Никогаш не облекла толку краток фустан: Кралицата Летиција во мини здолниште

Многумина ја сметаат за кралица на стилот, бидејќи со одмереното облекување е модна инспирација за жените ширум светот.
Фото: Профимедиа
Шпанската кралица Летиција избрала ултра краток фустан при прошетка за време на семејниот одмор

ВИДЕО | Илон Маск откри дека има таен профил на Инстаграм, го користи само за една намена

Илон Маск, најбогатиот човек на светот, призна дека има таен профил на Инстаграм кој го користи за приватни цели. Милијардерот рекол дека снима селфи со кои сака да го привлече вниманието на

„Топ Ган: Маверик“ го симна „Титаник“ од тронот на најуспешни филмови на сите времиња

Блокбастерот „Топ Ган: Маверик“ на Том Круз ги руши сите рекорди, а сега му одзеде и важна титула на еден од најпопуларните филмови на сите времиња, „Титаник“.
Top Gun: Maverick/Фото: IMDB-принтскрин
Освен тоа што

Обрнете внимание на овие пет знаци: Симптомите на срцев удар се појавуваат и еден месец пред тоа

Најголем број луѓе доживуваат срцев или мозочен удар околу 6:30 часот наутро, пишува „Дејли мејл“, а причината е нивоата на протеини во крвотокот.
Имено, научниците го анализирале протеинот плазминоген активатор инхибитор, кој го

ВИДЕО | Малиот Луи секое утро ги буди своите сопственици: Својата задача ја сфаќа многу сериозно

Осуммесечниот австралиски овчар Луи има важна работа – ги буди своите омилени момчиња за на училиште и во тоа неизмерно ужива. Ако ги прашате неговите сопственици, утринското брзање е малку помалку хаотично

Оваа есен четири хороскопски знаци ќе ја запознаат својата сродна душа: Дали сте меѓу нив?

Хороскопот посочува дека некои знаци од Зодијакот ќе имаат бурен романтичен живот, полн со емоции, страст и убава енергија. Оние кои летото го поминале сами ќе имаат шанса да се заљубат и

Шакира и Пике ги договориле деталите за привремено старателство над нивните синови

Според странските медиуми, Шакира и Пике постигнале привремен договор околу старателството над нивните синови Саша (7) и Милан (9). Децата половина месец би го поминале со фудбалерот во Барселона, а половина месец

ФОТО | Лила: Кај свадбата најмногу сакам да не е моја

Познатата водителката и инфлуенсерка, Лила Стојановска на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Храна, прекрасни дестинации, модни комбинации како и прекрасни моменти поминати со пријателите и семејството.
Лила веќе 11